פעולות עיבוד מזון

הקטנת גודל / עיצוב:

ריסוק, פריסה, טבעות, קוביות, פלחים, חיתוך, קוביות, שבלונות (כוכבים, דינוזאורים), רצועות, טחינה, גריסה.


חליטה:

התשה אנזימטית, ריכוך המרקם של המוצר. בחליטה ירוקה (בירקות – ברוקולי, אספרגוס, אפונה) מוסיפים מלח שגורם לצבעם של הכלורופילים להתחזק לירוק חזק.


פעולות הפרדה:

ניפוי – הפרדת לפי גודל חלקיקים בעזרת מסננת (נקבע לפי mesh מספר חורים באינצ') בקמח הדבר חשוב לשם שמירה על כשרות, סילוק אבנים, חרקים ומכרסמים.


ניפוי לח:
להפרדה של הפירות מהגרעינים או הפרדת העצמות הקטנות מהבשר על יד מסנן וכוח של לחץ.


כבישה:
פעולת מהוצאת נוזל הפרי או הירק הדוגמה הטובה ביותר היא בשמן זית.


צנטרפוגה:
פועל על עיקרון השוני במשקל סגולי ברמה מולקולרי  – לדוגמה הפרדת השומן בחלב לשם אחד מהשלבים הראשונים להפקת חמאה או שמנת.


מיצוי / אקסטרציה:
הפרדה בעזרת הגדלת שטח הפנים (טחינה) והוספת ממיס שקושר אליו את החומר הרצוי לדוגמה שמן גפת המופק משאריות הכבישה.


סינון:
הפרדת המוצקים מהנוזל על יד מסנן. לדוגמה במיץ פירות על מנת לסלק את הפולפה (תאית) מהמיץ.


קלסיפיקציה:
הפרדה בעזרת זרם אוויר או תמיסה נוזלית.


שיקוע / סדימנטציה:
הפרדה בעזרת נוזל הגורם לחומר אחד לצוף ולחומר אחר לשקוע. לדוגמה פירות שעוברים באמבטיה ניקוי וכל החול והאדמה יורדים למטה והפרי צץ על פני התמיסה.

עוד >>>>> למילון מונחים

עיבוד מזון - מפעל בשר - קוטר


>>> יעוץ של טכנולוג מזון בצור קשר או בטל' 052-5257750 

צרו קשר לייעוץ בנושא עיבוד מזון

מטבח רפאים
רישיון עסק - מה שרצית לדעת
תכנון מטבח רפאים

"מטבח רפאים" הוא מושג שהיה נדיר עד לא מזמן, אולם תופס תאוצה בימים אלה בקצב מסחרר, הודות לסגר ולתקנות של תקופת הקורונה. מדובר ברעיון מהפכני

קרא עוד »
רשיון למפעל מזון
טכנולוג מזון - מה שרצית לדעת
מזונות בעלי סיכון

מזונות בעלי סיכון גבוה: עלולים להכיל מיקרואורגניזמים פתוגנים וגם ישנם גם היוצרים רעלן. לדוגמה: בשר נא, דגים, צדפות, מוצרי חלב, עוף.. מזונות בעלי סיכון בינוני:

קרא עוד »
היגיינת עובדים
תברואה
היגיינת עובדים

מה הבעיה בהיגיינת עובדים נמוכה במפעלי מזון? (רוב הרעלות המזון נוצרות כתוצאה מהפצת מ"א ע"י בני האדם לכן יש לשים לב להיגיינה של העובד כי

קרא עוד »

למה לפנות אל BioFood?

אני עמרי גור, טכנולוג של מזון והבעלים של BioFood. עוסק בתחום רישוי עסקי המזון למעלה מ 10 שנים, במהלכם התמודדתי עם מאות עסקי מזון עבורם הענקתי את שירותי השונים. אשמח להעניק גם לכם את השירות, הכולל את כל שירותי ההכנה לקראת רישוי העסק, וכן ליווי בית העסק במהלך פעילותו בכדי לוודא תקינות מערכות המזון וייצורו, במטרה להבטיח תוצר מושלם ללקוח, ועמידה בתקנים של משרד הבריאות. יש לכם שאלות? אתם מוזמנים ליצור עמי קשר טלפוני, לייעוץ ללא התחייבות.

לשרותכם, עמרי גור

בין לקוחותינו

סיפורי לקוח

סיפור לקוח - "מכללת כנרת", צמח.
הלקוח ביקש לבחון את האפשרות של הקמת מזנון בשרי, לאחר ובמקום פעל מזנון חלבי בכלל. בפניה אלי, התבקש ייעוץ מקצועי בבחינת האפשרות, וללוות את ביצוע הפרויקטו בסופו של דבר על להקמתו של המזנון.
סיפור לקוח - מערך הגנים "מגוונים" ברמת השרון.
לקוח זה מקבל שירות שוטף קבוע במשך כשנתיים, הכולל דיגום מזון בכל רשת הגנים ושליחתו למעבדה, פענוח התוצאות, הסקת המסקנות והפקת הלקחים הנדרשים כתוצאה. שירות זה מאפשר לרשת גני הילדים לפקח על איכות המזון, ולוודא הגעה של מזון איכותי ובריאותי לפיות הילדים.
סיפור לקוח - מטבח עובדים במפעל "סנו", הוד השרון.
תכנון מלא והגשת התכניות עד לשלב קבלת הרשיון על ידי ליווי, בקרה ופיקוח של פעילות המטבח, על מנת להוביל את פעילותו לתקנית ובעמידה בתנאי משרד הבריאות לצורך קבלת הרשיון והיתר פעילותו.
סיפור לקוח - "מסעדת הדייגים" בנמל יפו.
במסגרת השירות שניתן ללקוח אשר הגיע אלי לאחר שנתקל בבעיה בהפקת הרישיון, נקבעו עבור הלקוח נהלי מטבח ברורים וסדורים, אשר כללו את כל תהליך הקירות החודשית הכוללים בקרה ופיקוח, לאחר אפיון והטמעת הנהלים הוגשה הבקשה לרישיון מחדש, והרישיון הופק בפועל.
סיפור לקוח - מפעל הבשר "יהודה מעדני בשר", א.ת. קרית אתא.
מפעל משפחתי בן כ 20 המייצר מעדני בשר ומגוון סוגים של נקניקים. הלקוח פנה בכדי שאייצר עבורו את מפרטי המוצרים מחדש, שיפור מתכוני המוצרים ועמידה בתקנים הנדרשים לטובת משרד הבריאות. עבור הלקוח הוקמה תכנית דיגום שנתי, ומתנהלת בקרה ופיקוח באופן שוטף עד היום.
סיפור לקוח - מלון "עונות", נתניה.
הלקוח פנה אלי לאחר שנדרש לייעוץ בנושא התנהלות סילוק השפכים. ביצעתי סיור במקום, הופקו לקחים ונמצאו צרכים לשיפור התשתית, לרבות בחינת קווי השפכים הסניטאריים. בפועל הופקו הדוחות הנדרשים, בוצעו בליווי שלי השינויים הנדרשים עד להתנהלות תקינה ונכונה של מערך השפכים במלון.
הקודם
הבא

ההסמכות שלנו