מעבדה לבדיקת מזון

מעבדה לבדיקת מזון לכל אחד ולכל צורך שעולה. אכלתם במסעדה ואתם חושדים כי האוכל מקולקל? אתם זקוקים לבדיקה מיקרוביאלית לאוכל בצהרון? הילד הפך לחולה לאחר שאכל תמ"ל ואתם מעוניינים לדעת במה מדובר? בדיקות מעבדה לפרטיים ולעסקים – איתנו זה אפשרי. 

 

אנחנו עוזרים לכם באמצעים מתקדמים לניתוח התוצרים וביצוע פיקוח מחמיר דיו בכדי לוודא שאכן המזון המשווק הוא כשיר ובטיחותי עבור הצרכנים. אנחנו מסייעים לכם קהל הלקוחות לבצע את סוג הבדיקה לו אתם זקוקים – חברת "ביופוד".

זיהומים יכולים להגיע במגוון דרכים, צורות ומינים ויכולים להימצא עוד בחומרי הגלם המובאים לכם על ידי ספקים שונים. הם יכולים להיווצר במטבח או במהלך הכנה של מאכל מסוים. האחראיות בתחום המזון קשורה ישירות למשווק החתום על המזון ולכן, האצבע תפנה אליו במקרים כאלו.

בכדי לא להיחשף לבעיות מהסוג הזה ובידיעה שישנם כל כך הרבה סיכונים, חשוב להיות מוכנים מבעוד מועד ולדעת להתמודד עם אותם הסיכונים בצורה הנכונה והטובה ביותר.

הפתרון לכך מגיע בצורה של מעבדת מזון – בדיקות מיקרוביאליות ובקטריאליות שתוצאותיהן יכולות לגלות על קיומם של זיהומים ומאפשרת להתמודד איתם, טרם צאתם לשוק הרחב וללקוחות.

בנוסף, ניתן לבדוק את הערכים התזונתיים במוצרים שלכם מהבית שנמצאים במקרר או על המדף או אפילו מתכון חדש שלכם שאתם רוצים לעשות בו שימוש מסחרי או פרטי. 

מעבדת מזון
לקוחות אחרונים שהסתייעו בשירותינו

מה ניתן לאתר באמצעות בדיקות מעבדת מזון?

בדיקות מזון במעבדה מאפשרות לנו לגלות על קיומם של רעלנים במזון – קיום של סוגי רעלנים אשר יכולים להיות מסוכנים לאדם ומצויים בעיקר בתוצרת חקלאית ובמזון שאינו מעובד.
איתור גורמים אלרגניים – בעזרת בדיקות אלרגנים במזון, ניתן לגלות האם במזון מסוים קיימים רכיבים הנחשבים לגורמים אלרגניים ויכולים לפגוע באנשים האלרגים אליהם במידה והם לא יוזהרו מפני קיומם.


קיום גורמי מחלות שונים – בדיקות מעבדה יכולות לאתר קיום של חיידקים פתוגנים (גורמי מחלות ומוות), דוגמת סלמונלה וליסטריה.


בכדי לא להעמיד את הלקוחות בסיכונים מיותרים, ישנה חשיבות גבוהה לביצוע בדיקות מעבדה שונות, הן בחלק מחומרי הגלם והן בתוצר.

בדיקות מזון במעבדה מסייעות לאתר את כל אותם הגורמים המזיקים ולטפל בהם כנדרש.


הצוות המקצועי של ביופוד יסייע לבית העסק לדעת אילו סוג בדיקות מעבדה הוא צריך לבצע ובאיזה שלב. במידה ואכן יתגלו זיהומים או רכיבים אלרגניים, תקבלו על ידי הצוות כלים ועצות כיצד לגלות את המקור הזיהומי וכיצד לפתור אותו.

מעבדה לבדיקת מזון

בדיקות מזון במעבדה

עסקים שונים בענף המזון נדרשים לקיים מעת לעת בדיקות מעבדה למזון המיוצר על ידם. בדיקות אלו נועדו למטרות שונות, כאשר בין יתר מטרות הבדיקה הנערכות במעבדות העוסקות ומתמחות בנושא תוכלו למצוא:

  • בדיקת מזון במעבדה לצורכי איתור חיידקים וטפילים שונים העלולים להוביל לתחלואה, בדיקות מיקרוביאליות למזון.
 
  • בדיקת מעבדה למזון לצורכי סימון הרכב תזונתי של מוצרי המזון וזאת בהתאם לתקן הישראלי למוצרי מזון.
 

איזה סוגי מזון נדרשים לבדיקת מעבדה?

בדיקות מעבדה למזון הן בדיקות מקצועיות המיועדות לכל סוגי המזון, החל ממוצרי מזון טריים מן החי, דרך מוצרי מזון מעובדים ועד לתוצרת חקלאית. בדיקות המעבדה מתבצעות למעשה לאחר פעולת דיגום מזון בהתאם לצרכי והיקפי הבדיקה.


 

להלן רשימה של סוגי המזון השונים הנבדקים במסגרת בדיקות מעבדה למזון:

  • מוצרי מזון טריים מן החי- בשר, דגים, עוף, חלב ומוצריו
  • מוצרי מזון מעובדים- מאכלי מזון קפואים, שימורי מזון, מזון הגדל בתנאים אורגניים, מזון לתינוקות, פירות יבשים ועוד.
  • מוצרי תוצרת חקלאית- כל סוגי הפירות והירקות, תבואה, דגנים ועוד.

בדיקות מעבדה למזון – מתי הן נדרשות?

בדיקות מעבדה למזון נועדו בעיקר לצרכי בחינת איכויות המזון ורכיביו ולצרכי עמידתם בתנאים הנדרשים על ידי משרד הבריאות. בדיקות אלו המיועדות למטרות שונות מתקיימות בכל אחד מהמקרים הבאים:

  • בכל אותם מקרים בהם מתעורר חשד להרעלת מזון ו/או התפרצות תחלואה עקב המזון הנצרך.
 
  • בכל אותם מקרים בהם קיים צורך בבדיקת מעבדה למזון לצרכי איתור רכיבים אלרגניים במזון.
 
  • בכל אותם מקרים בהם נדרשת בדיקת מזון לצרכי קביעת תנאי אחסון ושימור המזון.
 
  • בכל אותם מקרים קיימת דרישה ספציפית של משרד הבריאות לקיומה של הבדיקה במסגרת ממצאי ביקורת תברואה בשטח בית העסק בתחום המזון

 

את בדיקות המעבדה מקיימים באמצעות דיגום מוצרי מזון ומרכיביו. פעולת הדיגום חייבת להיעשות על ידי אנשי מקצוע העוסקים בתחום דיגום מזון ו/או דיגום מי שתייה למטרות קיומן של בדיקות מעבדה.

בדיקות סוכרים, שומן רווי ונתרן

לאחרונה, עם כניסתם של ההנחיות משרד הבריאות לסימון מוצרים עם כפיות סוכר וכמויות גבוהות של שומן רווי, סוכר ונתרן, נהיו מקובלות ושכיחות בדיקות מעבדה לכך. אנשים חולים בסכרת או בכולסטרול גבוה מבצעים שליחה עצמית של מוצרים לבדיקות על מנת לאשר את מזונם ולא פעם ראינו מוצרים "מזויפים" שאינם לפי הרשום על גבי האריזה.

הרבה מעבר ממעבדה לבדיקת מזון – ביופוד

בנוסף לביצוע בדיקות מעבדה מתקדמות למזונות, מציעה "ביופוד" שירות לבדיקת הרכב התוצרים של מפעלים בתחום המזון ביניהם: בדיקת מזון לצורך סימון ההרכב התזונתי של מוצר כגון, הערך הקלורי של אותו מוצר, כמות הפחמימות שהוא מכיל, כמות השומן, החלבון והכוהל, הכול בהתאם לת”י 1145.

צלצלו עכשיו 052-5257750

צרו קשר להזמנת שירות טכנולוג מזון

אולי יעניין אותך גם

למה להיעזר בשירותי ביופוד?

אני עמרי גור, טכנולוג של מזון והבעלים של BioFood. עוסק בתחום רישוי עסקי המזון למעלה מ 10 שנים, במהלכם התמודדתי עם מאות עסקי מזון עבורם הענקתי את שירותי השונים. אשמח להעניק גם לכם את השירות, הכולל את כל שירותי ההכנה לקראת רישוי העסק, וכן ליווי בית העסק במהלך פעילותו בכדי לוודא תקינות מערכות המזון וייצורו, במטרה להבטיח תוצר מושלם ללקוח, ועמידה בתקנים של משרד הבריאות. יש לכם שאלות? אתם מוזמנים ליצור עמי קשר טלפוני, לייעוץ ללא התחייבות.

לשרותכם, עמרי גור

בין לקוחותינו

איזהו חכם הלומד מניסיון של אחרים?

סיפור לקוח - תכנון מפעל "מאפיית לחם מן הארץ"
מאפיית לחם מן הארץ התחילה את דרכה כמוסד קטן לאפיה באזור אשקלון, הגיע אלי לאחר שביקש להגדיל את פעילותו ולעבור למפעל בשטח גדול יותר על מנת להגדיל את תפוקת הייצור. לאחר מחקר פעילות הלקוח ותהליכי הייצור, הוגשה תכנית המפעל הכוללת תכנון קווי האפיה, הפרדות כשרות ומחלקות, ולבסוף ליוויתי את הלקוח בשלבי הביצוע, עד שכיום המאפיה עובדת, פעילה ומוצלחת ויעדי המפעל הושגו.
סיפור לקוח - מפעל הבשר "יהודה מעדני בשר"
המפעל המשפחתי הממוקם קרית אתא פעיל מזה 20 שנה, הגיע אלי בכדי להגדיל את תפוקת הייצור ולשפר את אבטחת המוצר בהיבטים של תקן והנחיות משרד הבריאות. הענקתי ללקוח שירותי פיקוח וליווי צמודים, במהלכם נבדקו חומרי הגלם השונים במעבדה, שופרו תנאי הגיינת המזון וקווי הייצור, והופקו האישורים המתאימים להמשך פעילות תקינה ובריאה של המפעל.
ייעוץ בטיחות מזון עבור עיריית זכרון יעקב
אחראית מחלקת התרבות של עיריית זכרון, פנתה אל BioFood לקראת אירועי יום העצמאות. במהלך הפעילות עבור העירייה הוגשו על ידי בקשות לרישיונות עבור האירוע מטעם משרד הבריאות עבור דוכני המזון אשר הופעלו בו, ובזמן האירוע עצמו ליוויתי את פעילות הדוכנים וביקרתי את פעילותם.
הקודם
הבא

ההסמכות שלנו