מבחני טעימה

(על טעם ועל ריח אין להתווכח)

על מנת לקלוע לחך הישראלי, על בתי עסק בתחום המזון המעוניינים לפתח או לייבא לארץ מוצר מזון חדש, לעשות מבחני טעימה ולוודא שהמאכל אכן מתקבל בברכה ויש לו פוטנציאל להצלחה.

סקר דעת קהל


סקר דעת קהל אשר יעשו על ידי אנשי מקצוע מנוסים ובעלי היכרות עמוקה בתחום, יוכלו לתת למזמינים בסיום ביצוע המבחנים דו”ח מצב מפורט ומעמיק לגבי תוצאות הבדיקה ובמידת הצורך, פירוט שינויים אותם מומלץ לבצע במוצר בכדי להביא להצלחתו.

חברות רבות ומפעלי מזון גדולים ומצליחים בארץ אימצו כבר לפני שנים רבות את מבחני הטעימה, על מנת לקבוע את הפוטנציאל של מוצרי מזון חדשים.

מבחני טעימה

עמדת סקר

חברה מקצועית ומנוסה בתחום של מבחני טעימה מספקת  כלי בעל ערך כלכלי רב עבור כל בית עסק בתחום המזון ובכל סדר גודל.

מבחני טעימה יכולים להתבצע בשני אופנים ולהיות מיועדים לשני קהלי יעד עיקריים:
מבחני טעימה לקהל הרחב


קהל הטרוגני משני המינים ובטווח הגילאים אליהם מיועד המוצר יתבקש לטעום את המאכלים עם סימן זיהוי או בלעדיו (בהתאם לרצון מזמיני המבחן) ויתבקש לחוות את דעתו על טעמם.


מבחני טעימה לאנשי מקצוע

סקר דעת קהל של מוצרי מזון המיועד לשפים, טכנולוגי מזון ולאנשי מקצוע מתחום המזון.


במסגרת מבחני טעימה מסוג זה בוררים את המשתתפים במבחנים אלו לאנשי מפתח בתחום. אנשים שדעתם המקצועיות והמלומדת בהחלט יכולה לספק פרספקטיבה למזמיני המבחן, לגבי עתיד המוצר והפוטנציאל הטמון בו.


מזמיני סקר דעת קהל יקבלו דו”ח מפורט על דעתם של המשתתפים במבחנים, מסקנות ועצות מניתוח הדו”ח אשר ניתנים על ידי יועץ קולינרי, ומאנשי מקצוע מנוסים לשימור ולשיפור, לצורך הצלחתו העתידית של המוצר.


מבחני טעימה –  מהמקצועיים ביותר

סקר דעת קהל הוא הליך מורכב הדורש ידע והבנה מעמיקה בתחום המזון. יש להכיר את קהל היעד, לדעת כיצד והיכן לאתר אותו, מה לשאול וכיצד לנתח את התשובות.


מהסיבה הזאת, חשוב שמבחנים אלו יבוצעו על ידי אנשי מקצוע מנוסים המכירים את תחום המזון לעומק ויודעים מה ואיך לעשות על מנת להסיק את המסקנות הנכונות.

 

מעוניינים לבצע סקרי דעת קהל למוצרי המזון שלכם? נשמח לסייע. 

צרו קשר להזמנת שירות מבחן טעימה וסקר דעת קהל

למה לבחור בנו?

אני עמרי גור, טכנולוג של מזון והבעלים של BioFood. עוסק בתחום רישוי עסקי המזון למעלה מ 10 שנים, במהלכם התמודדתי עם מאות עסקי מזון עבורם הענקתי את שירותי השונים. אשמח להעניק גם לכם את השירות, הכולל את כל שירותי ההכנה לקראת רישוי העסק, וכן ליווי בית העסק במהלך פעילותו בכדי לוודא תקינות מערכות המזון וייצורו, במטרה להבטיח תוצר מושלם ללקוח, ועמידה בתקנים של משרד הבריאות. יש לכם שאלות? אתם מוזמנים ליצור עמי קשר טלפוני, לייעוץ ללא התחייבות.

לשרותכם, עמרי גור

בין הלקוחות של BioFood?

סיפורי לקוח

סיפור לקוח - תכנון מפעל "מאפיית לחם מן הארץ"
מאפיית לחם מן הארץ התחילה את דרכה כמוסד קטן לאפיה באזור אשקלון, הגיע אלי לאחר שביקש להגדיל את פעילותו ולעבור למפעל בשטח גדול יותר על מנת להגדיל את תפוקת הייצור. לאחר מחקר פעילות הלקוח ותהליכי הייצור, הוגשה תכנית המפעל הכוללת תכנון קווי האפיה, הפרדות כשרות ומחלקות, ולבסוף ליוויתי את הלקוח בשלבי הביצוע, עד שכיום המאפיה עובדת, פעילה ומוצלחת ויעדי המפעל הושגו.
סיפור לקוח - מפעל הבשר "יהודה מעדני בשר"
המפעל המשפחתי הממוקם קרית אתא פעיל מזה 20 שנה, הגיע אלי בכדי להגדיל את תפוקת הייצור ולשפר את אבטחת המוצר בהיבטים של תקן והנחיות משרד הבריאות. הענקתי ללקוח שירותי פיקוח וליווי צמודים, במהלכם נבדקו חומרי הגלם השונים במעבדה, שופרו תנאי הגיינת המזון וקווי הייצור, והופקו האישורים המתאימים להמשך פעילות תקינה ובריאה של המפעל.
ייעוץ בטיחות מזון עבור עיריית זכרון יעקב
אחראית מחלקת התרבות של עיריית זכרון, פנתה אל BioFood לקראת אירועי יום העצמאות. במהלך הפעילות עבור העירייה הוגשו על ידי בקשות לרישיונות עבור האירוע מטעם משרד הבריאות עבור דוכני המזון אשר הופעלו בו, ובזמן האירוע עצמו ליוויתי את פעילות הדוכנים וביקרתי את פעילותם.
הקודם
הבא

ההסמכות שלנו