רישיון עסק

רישיון עסק הוא למעשה היתר הניתן לבעלי עסקים טעוני רישוי מטעם הרשות המקומית המוסמכת לרישוי עסקים בשטחה.

ברשימת העסקים טעוני רישוי בישראל, כלומר עסקים המחויבים בהנפקת רישיון עסק לצורך הפעלתם, תוכלו למצוא מגוון רחב של סוגי עסקים שונים מענפי מסחר ושירות שונים.

כדי להוציא רישוי עסקים צריך להמציא לרשויות השונות אישורים המעידים העסק ראוי לקבל רישוי כזה  ובכלל זה משירותי כבאות, מד"א, פיקוד העורף (במקרה שהעסק מעסיק אנשים רבים), הרשות המקומית ומשרדי הממשלה השונים בהתאם לסוג העסק (משרד הכלכלה, הבריאות וכיו"ב).

האם אתם צריכים רישוי עסקים?

כל מי שמעוניין לפתוח עסק בישראל נדרש לבדוק, יחד עם תהליך ההקמה, האם הוא נכלל בין העסקים הנדרשים לרישוי. ככלל כל עסק שיש לו קשר לאיכות הסביבה, מזון, בעלי חיים, הדברה ובמיוחד עסק שצריך לשמור על סכנות לשלום הציבור. רשימת העסקים הנדרשים לרישיון ארוכה וניתן לקבל מידע אודותיה באתר האינטרנט של משרד הכלכלה.

כאמור, על פי חוק רישוי עסקים, כל בתי העסק העוסקים בייצור אוכל ו/או ממכר מזון זקוקים לרישיון עסק על מנת לפעול. קבלת רישיון העסק בעצם, מעידה על כך שבית העסק נבדק ונמצא כעומד בדרישות החוק לעסקיו בתחום המזון.


קבלת רישיון עסק

קבלת רישיון עסק תלויה במעבר של מסכת בדיקות, אשר יתבצעו על ידי הרשויות המקומיות, רק בסיום הבדיקות לאחר הצגת כל האישורים המתאימים המבוקשים, יקבלו אותם בתי עסק את רישוי העסקים ויוכלו להתחיל לפעול.
 
כך יוצא, שכל מי שמתכנן הקמת עסק, חייב לוודא שבית העסק שלו אכן יעמוד בתקנים של רישוי עסקים ויקבל את האישור הנכסף.


מפעל מזון, קייטרינג, מסעדה, בית קפה, פיצריה או כל עסקי המזון שיפעלו בניגוד לחוק יהיה חשוף לסגירה מידית, קנסות כספיים גבוהים ואף לעונשים היכולים להגיע בחומרתם למאסר בפועל ולהאשמות משפטיות הנוגעות להרעלת מזון.

 
רישיון עסק
עמרי גור - מסייע לכם בקבלת רישיון עסק

רישיון עסקים – מעבר לתעודה על הקיר

קיומו של רישיון עסק, מראה לצרכנים שמדובר בבית עסק איכותי העומד בתקנים ובהיותו כזה, הוא ראוי עבורם.

מרבית העסקים בארץ נדרשים לרישוי עסקים. הרישוי הוא אישור של השלטונות לכך שהעסק עומד בכל הקריטריונים כדי לפעול. זהו אישור שניתן לאחר בדיקה מקיפה של הניירת המוגשת ופיקוח מטעם המוסדות לכך שאין חריגה מהמוצהר. רישוי עסקים בא להוכיח שהבעלים של העסק עושה הכל כדי להבטיח הפעלתו התקנית של העסק.

ישנם סוגים שונים של רישוי עסקים. ישנן עשר קבוצות של בעלי עסקים הנדרשים להגיש בקשות לרישוי עסקים וביניהם הקשורים להגנת הסביבה, מניעת סכנות בטיחותיות ובריאותיות לציבור, והבטחת קיום כל הדינים הנוגעים לשירותי כבאות ובנייה.

במהלך הבדיקות ובדרך לקבלת האישורים סביר מאוד להניח שבית העסק יתבקש לערוך שינויים כאלו ואחרים וכחלק מזה גם לעמוד בהוצאות כספיות לא מועטות.

איך מוציאים רישיון עסק?

בית עסק על פי סוגו צריך להגיש טפסים לקבלת רישוי למוסדות הרלוונטיים. עסקים טעוני רישוי חייב ברישוי מטעם הרשות המקומית. מסעדות/בתי אוכל ויצרני מזון, למשל, חייבים בנוסף לאישור הרשות גם אישור של משרד הבריאות. בנושא תחבורה ורכב, משרד התחבורה וכך הלאה.

באתר של משרד הפנים יש רשימה של מסמכים אותם צריך להגיש לצורך קבלת רישוי עסקים. את הטפסים צריך להגיש למשרד הפנים באזור העסק. לאחר בחינת המסמכים ושליחת  פקח לבדיקת נכונותם למציאות בשטח יכול משרד הפנים לאשר את מתן הרישוי ולהמליץ ליתר הנוגעים בדבר לאשר את מתן רישוי העסקים באופן קבוע, ארעי או זמני.

בעל עסק שאינו בקי בכל ההליכים המנהלתיים כדאי לו לשכור איש מקצוע הבקיא בכל הדרכים הנכונות לפנות למשרד הממשלה.

רישיון עסק – ביופוד מורידים מכם עול 

הדרך לקבלת רישיון עסק היא עול לא קטן עבור בעל בית העסק, בעיקר אם הוא מכיר לעומק את הבירוקרטיה שהוא צריך לעבור עד לקבלת הרישיון, הכוללת הגשת מסמכים רבים לצורך קבלת הרישיון.


בדיוק בגלל זה, ביופוד עומדים לרשותכם ועם שנים של ניסיון בקבלת אישורים ורישיונות עסקיים, תהיו בטוחים שהדרך לקבלת הרישיון תהיה פשוטה וקלה.


אנשי המקצוע של ביופוד בקיאים ומכירים את הדרישות של הגורמים השונים לעומק ויודעים בדיוק למה הם מצפים, עבודת הכנה נכונה והשגת האישורים הרלוונטיים מקצרת משמעותית את הדרך לעבר הרישיון הנחשף וכחלק מכך גם מורידה מכם עול כלכלי אשר יכול לנבוע מהוצאות עבור השינויים המתבקשים.

צרו קשר להזמנת שירות רישיון עסק

למה לפנות אל BioFood?

אני עמרי גור, טכנולוג של מזון והבעלים של BioFood. עוסק בתחום רישוי עסקי המזון למעלה מ 10 שנים, במהלכם התמודדתי עם מאות עסקי מזון עבורם הענקתי את שירותי השונים. אשמח להעניק גם לכם את השירות, הכולל את כל שירותי ההכנה לקראת רישוי העסק, וכן ליווי בית העסק במהלך פעילותו בכדי לוודא תקינות מערכות המזון וייצורו, במטרה להבטיח תוצר מושלם ללקוח, ועמידה בתקנים של משרד הבריאות. יש לכם שאלות? אתם מוזמנים ליצור עמי קשר טלפוני, לייעוץ ללא התחייבות.

לשרותכם, עמרי גור

בין לקוחותינו

סיפורי לקוח

סיפור לקוח - "מסעדת הדייגים" בנמל יפו.
במסגרת השירות שניתן ללקוח אשר הגיע אלי לאחר שנתקל בבעיה בהפקת הרישיון, נקבעו עבור הלקוח נהלי מטבח ברורים וסדורים, אשר כללו את כל תהליך הקירות החודשית הכוללים בקרה ופיקוח, לאחר אפיון והטמעת הנהלים הוגשה הבקשה לרישיון מחדש, והרישיון הופק בפועל.
סיפור לקוח - מזנון בית הספר "לילינטל" ברמלה.
ליווי אישי וייעוץ הכולל הטמעת תהליכי ביקורת והתנהלות תקנית משלב הקמת המזנון ועד לפתיחתו בפועל, לאחר הפקת כל המסמכים והרשיונות הנדרשים לטובת הנושא. במהלך הפקת הרשיון ייצגתי את בעלי המזנון בפני הרשויות והפקתי כל המסמכים הנדרשים בכדי לקבל את אישור הפעלתו.
סיפור לקוח - מאפית "לחם גל", חיפה.
הלקוח פנה אלי לצורך ליווי וייעוץ לקבלת רשיון יצרן. עבור הלקוח בוצע תכנון והתקיימו מספר פגישות במהלך הוטמעו כל הנהלים הנדרשים. הלקוח קיבל את הרשיון המבוקש, ואף הופק עבורו רישיון לבית הקפה אותו החליט להפעיל במרוצת הדרך. מאפיה משפחתית מאוד מומלצת.
סיפור לקוח - מטבח עובדים במפעל "סנו", הוד השרון.
תכנון מלא והגשת התכניות עד לשלב קבלת הרשיון על ידי ליווי, בקרה ופיקוח של פעילות המטבח, על מנת להוביל את פעילותו לתקנית ובעמידה בתנאי משרד הבריאות לצורך קבלת הרשיון והיתר פעילותו.

ההסמכות שלנו