שירותי מעבדה

התוצרים ולבצע פיקוח שיהיה מחמיר דיו בכדי לוודא שאכן המזון שהוא משווק יהיה כשיר ובטיחותי עבור הצרכנים.

זיהומים יכולים להגיע במגוון דרכים ,צורות ומינים ויכולים להימצא עוד בחומרי הגלם המובאים לכם על ידי ספקים שונים. הם יכולים להיווצר במטבח או במהלך הכנה של מאכל מסוים. האחראיות בתחום המזון קשורה ישירות למשווק החתום עליו ולכן, האצבע תורה עליו במקרים כאלו.

בכדי לא להיחשף לבעיות מהסוג הזה ובידיעה שישנם כל כך הרבה סיכונים, חשוב להיות מוכנים ולדעת להתמודד עם אותם הסיכונים בצורה הנכונה והטובה ביותר הניתנת.

הפיתרון לכך מגיע בצורה של בדיקות מעבדה – בדיקות מיקרוביאליות ובקטריאליות שתוצאותיהן יכולות לגלות על קיומם של זיהומים ולאפשר להתמודד איתם, טרם צאתם ללקוח.

מעבדת מזון

באמצעות בדיקות מעבדה ניתן לאתר:
קיום של רעלנים במזון – קיום של סוגי רעלנים אשר יכולים להיות מסוכנים לאדם ומצויים בעיקר בתוצרת חקלאית ובמזון שאינו מעובד.איתור גורמים אלרגניים – בבדיקות מעבדה, ניתן לגלות האם במזון מסוים קיימים רכיבים הנחשבים לגורמים אלרגניים ויכולים לפגוע באנשים האלרגיים אליהם במידה והם לא יוזהרו מפני קיומם.


קיום גורמי מחלות שונים – בדיקות מעבדה יכולות לאתר קיום של חיידקים פתוגנים (גורמי מחלות ומוות) לדוגמת סלמונלה וליסטריה.


בכדי לא להעמיד את הלקוחות בסיכונים, ישנה חשיבות גבוהה לביצוע בדיקות מעבדה שונות הן בחלק מחומרי הגלם והן בתוצר.

בדיקות אלו מסייעות לאתר את כל אותם הגורמים המזיקים ולטפל בהם כנדרש.

 


 

הצוות המקצועי של ביופוד יסייע לבית העסק לדעת אלו סוג בדיקות מעבדה הוא צריך לבצע ובאיזה שלב. במידה ואכן יתגלו זיהומים או רכיבים אלרגניים, תקבלו על ידי הצוות כלים ועצות כיצד לגלות את המקור הזיהומי וכיצד לפתור אותו.

בנוסף לזה, ביופוד מציעה שירות לבדיקת הרכב התוצרים של מפעלים בתחום המזון ביניהם:  בדיקת מזון לצורך סימון ההרכב התזונתי של מוצר כמו: הערך הקלורי של אותו מוצר, כמות הפחמימות שהוא מכיל, שומן, חלבון וכוהל, הכול בהתאם לת”י 1145.

בדיקות מזון
בדיקות מזון

 

צלצלו עכשיו 052-5257750

צרו קשר להזמנת שירות טכנולוג מזון

למה לפנות אל BioFood?

אני עמרי גור, טכנולוג של מזון והבעלים של BioFood. עוסק בתחום רישוי עסקי המזון למעלה מ 10 שנים, במהלכם התמודדתי עם מאות עסקי מזון עבורם הענקתי את שירותי השונים. אשמח להעניק גם לכם את השירות, הכולל את כל שירותי ההכנה לקראת רישוי העסק, וכן ליווי בית העסק במהלך פעילותו בכדי לוודא תקינות מערכות המזון וייצורו, במטרה להבטיח תוצר מושלם ללקוח, ועמידה בתקנים של משרד הבריאות. יש לכם שאלות? אתם מוזמנים ליצור עמי קשר טלפוני, לייעוץ ללא התחייבות.

לשרותכם, עמרי גור

בין לקוחותינו

סיפורי לקוח

סיפור לקוח - תכנון מפעל "מאפיית לחם מן הארץ"
מאפיית לחם מן הארץ התחילה את דרכה כמוסד קטן לאפיה באזור אשקלון, הגיע אלי לאחר שביקש להגדיל את פעילותו ולעבור למפעל בשטח גדול יותר על מנת להגדיל את תפוקת הייצור. לאחר מחקר פעילות הלקוח ותהליכי הייצור, הוגשה תכנית המפעל הכוללת תכנון קווי האפיה, הפרדות כשרות ומחלקות, ולבסוף ליוויתי את הלקוח בשלבי הביצוע, עד שכיום המאפיה עובדת, פעילה ומוצלחת ויעדי המפעל הושגו.
סיפור לקוח - מפעל הבשר "יהודה מעדני בשר"
המפעל המשפחתי הממוקם קרית אתא פעיל מזה 20 שנה, הגיע אלי בכדי להגדיל את תפוקת הייצור ולשפר את אבטחת המוצר בהיבטים של תקן והנחיות משרד הבריאות. הענקתי ללקוח שירותי פיקוח וליווי צמודים, במהלכם נבדקו חומרי הגלם השונים במעבדה, שופרו תנאי הגיינת המזון וקווי הייצור, והופקו האישורים המתאימים להמשך פעילות תקינה ובריאה של המפעל.
ייעוץ בטיחות מזון עבור עיריית זכרון יעקב
אחראית מחלקת התרבות של עיריית זכרון, פנתה אל BioFood לקראת אירועי יום העצמאות. במהלך הפעילות עבור העירייה הוגשו על ידי בקשות לרישיונות עבור האירוע מטעם משרד הבריאות עבור דוכני המזון אשר הופעלו בו, ובזמן האירוע עצמו ליוויתי את פעילות הדוכנים וביקרתי את פעילותם.

ההסמכות שלנו