טכנולוג יין

תהליך הפקת היין

תהליך יין הינו מורכב ודורש סביבת עבודה מתאימה ציוד נכון. ביופוד נותנת שירותים מקצועיים לתעשיית המזון יועץ מזון, טכנולוג מזון ותברואן. 

מילון מושגים


ארומה – ניחוח היין שמקורו בזן הענבים ממנו יוצר.


בוקה – זהו השילוב בין הארומה לריחות התהליך היקב.


עפיצות – תחושת היובש הנגרמת מכמות הטאנין שיש באותו ענב.


גוף – תחושת היין החיך צמיגות הנוזל, הרגשת האלכוהול והסיומת.


טאנין – חומר משמר טבעי של היין ומצוי בענבים בקליפה ובחרצנים, בעל טעם מריר, ככל שהיין מתיישן, עפיצותו יורדת והוא יוצר יין רך ועגול יותר.


חומציות – הטעם החמוץ הנובע בעיקר מחומצה טרטרית ומאלית. יין ללא חומצות פשוט בטעמו, מימי ושטוח.


בריקס – יחידות מידה לכמות הסוכר במזון.


SO2 – חומר משמר נגד בקטריות ושמרים, המוסף באופן מבוקר ומינימלי.
חדרור – פעולת למטרת הפרדת משקעים, סילוק ריחות זרים ונשימה (מגע עם אוויר).


תהליך כימי של היין

שמרים + C6H12O6  (מיץ ענבים)   >>   תהליך תסיסה  >>   2C2H5 (כוהל) +  CO2(פחמן דו חמצני)

תסיסה מאלו-לקטית


יין אדום – טכנולוג יין

ממעך:
תסיסה: עם הקליפה למיצוי טעמים, צבע וארומה.
התהליך מתבצע במיכלי
נרוסטה או כדי חרס.
סחיטה עדינה:
מילוי בחביות עץ אלון:
לתקופת זמן 3 – 24 חודשים.
ביקבוק:
התיישנות ביקב: במרתפים קרירים


יין לבן – טכנולוג יין

ממעך
מערכת קירור  10 מעלות
סחיטה עדינה
סינון
תסיסה:
תלוי יבש / חצי יבש (הפסקת התסיסה)
ביקבוק

התקשרו  052-5257750

צרו קשר לייעוץ של טכנולוג יין

הטעמים שלנו
טכנולוג מזון - מה שרצית לדעת
אורגנולפטי

בדיקה על ידי מערכת החושים (Sensory systems) אורגנולפטי   סוגים של קולטני חישה ישנם שישה קולטנים עיקריים שכל סוג מזהה אנרגיה שונה. לפי סוג הגירוי:

קרא עוד »
היגיינת עובדים
תברואה
היגיינת עובדים

מה הבעיה בהיגיינת עובדים נמוכה במפעלי מזון? (רוב הרעלות המזון נוצרות כתוצאה מהפצת מ"א ע"י בני האדם לכן יש לשים לב להיגיינה של העובד כי

קרא עוד »
יועץ מומחה למזון
יועץ מזון - מה שרצית לדעת
יועץ מומחה בענף המזון לשרותך

יועץ מזון הוא מקצוען בתחום המזון האחראי במידה רבה לאיכות המזון שאנו מקבלים ולטעמיו. יועץ מזון מקיף תחומי אחריות מרובים ומגוונים אשר נעים מתחומה המצומצם

קרא עוד »

למה לפנות אל BioFood?

אני עמרי גור, טכנולוג של מזון והבעלים של BioFood. עוסק בתחום רישוי עסקי המזון למעלה מ 10 שנים, במהלכם התמודדתי עם מאות עסקי מזון עבורם הענקתי את שירותי השונים. אשמח להעניק גם לכם את השירות, הכולל את כל שירותי ההכנה לקראת רישוי העסק, וכן ליווי בית העסק במהלך פעילותו בכדי לוודא תקינות מערכות המזון וייצורו, במטרה להבטיח תוצר מושלם ללקוח, ועמידה בתקנים של משרד הבריאות. יש לכם שאלות? אתם מוזמנים ליצור עמי קשר טלפוני, לייעוץ ללא התחייבות.

לשרותכם, עמרי גור

בין לקוחותינו

סיפורי לקוח

סיפור לקוח - "מכללת כנרת", צמח.
הלקוח ביקש לבחון את האפשרות של הקמת מזנון בשרי, לאחר ובמקום פעל מזנון חלבי בכלל. בפניה אלי, התבקש ייעוץ מקצועי בבחינת האפשרות, וללוות את ביצוע הפרויקטו בסופו של דבר על להקמתו של המזנון.
סיפור לקוח - מערך הגנים "מגוונים" ברמת השרון.
לקוח זה מקבל שירות שוטף קבוע במשך כשנתיים, הכולל דיגום מזון בכל רשת הגנים ושליחתו למעבדה, פענוח התוצאות, הסקת המסקנות והפקת הלקחים הנדרשים כתוצאה. שירות זה מאפשר לרשת גני הילדים לפקח על איכות המזון, ולוודא הגעה של מזון איכותי ובריאותי לפיות הילדים.
סיפור לקוח - מטבח עובדים במפעל "סנו", הוד השרון.
תכנון מלא והגשת התכניות עד לשלב קבלת הרשיון על ידי ליווי, בקרה ופיקוח של פעילות המטבח, על מנת להוביל את פעילותו לתקנית ובעמידה בתנאי משרד הבריאות לצורך קבלת הרשיון והיתר פעילותו.
סיפור לקוח - "מסעדת הדייגים" בנמל יפו.
במסגרת השירות שניתן ללקוח אשר הגיע אלי לאחר שנתקל בבעיה בהפקת הרישיון, נקבעו עבור הלקוח נהלי מטבח ברורים וסדורים, אשר כללו את כל תהליך הקירות החודשית הכוללים בקרה ופיקוח, לאחר אפיון והטמעת הנהלים הוגשה הבקשה לרישיון מחדש, והרישיון הופק בפועל.
סיפור לקוח - מפעל הבשר "יהודה מעדני בשר", א.ת. קרית אתא.
מפעל משפחתי בן כ 20 המייצר מעדני בשר ומגוון סוגים של נקניקים. הלקוח פנה בכדי שאייצר עבורו את מפרטי המוצרים מחדש, שיפור מתכוני המוצרים ועמידה בתקנים הנדרשים לטובת משרד הבריאות. עבור הלקוח הוקמה תכנית דיגום שנתי, ומתנהלת בקרה ופיקוח באופן שוטף עד היום.
סיפור לקוח - מלון "עונות", נתניה.
הלקוח פנה אלי לאחר שנדרש לייעוץ בנושא התנהלות סילוק השפכים. ביצעתי סיור במקום, הופקו לקחים ונמצאו צרכים לשיפור התשתית, לרבות בחינת קווי השפכים הסניטאריים. בפועל הופקו הדוחות הנדרשים, בוצעו בליווי שלי השינויים הנדרשים עד להתנהלות תקינה ונכונה של מערך השפכים במלון.
הקודם
הבא

ההסמכות שלנו