טכנולוג מזון

טכנולוג מזון הוא הכתובת עבור כל סוגי העסקים בתחום המזון (מפעלים, קיטרינג וכו’), המעוניינים בייעוץ ובסיוע מקצועי ומעמיק בתפעול נכון של העסק

בין אם זה, בצעדיו הראשוניים, החל מהשלב שהעסק הוא רק בגדר רעיון, בין אם זה, בקיום בקרה ופיקוח אחר התנהלות העסק בכל המישורים כשהעסק כבר פועל ובין אם זה בהכנסת חידושים, מתכונים או מוצרי מזון חדשים.


BIOFOOD לטיפול בנושא רישוי עסקים ורישיון יצרן, תכנון מפעלי מזון ואישורם מול משרד הבריאות והרשות המקומית.

 

צלצלו עכשיו להזמנת השירות לטל: 052-5257750


אז מיהו בעצם אותו טכנולוג מזון?

טכנולוג מזון

הוא איש מקצוע בעל השכלה אקדמאית בתחום של טכנולוגיית מזון. רואה את המזון בצורה כימית, ביולוגית ופיזיקלית.

בידיו של טכנולוג מזון יהיו הכלים והידע לערוך מחקר ופיתוח בתחום המזון, לבצע בקרת איכות על מפעלים ובתי עסק בתחום המזון.

לחקור שיטות שונות אשר בכוחן לסייע לשיפור איכות המזון, לתכנן מפעל ומטבח ולייעץ בכל הנושא של בריאות ותברואה.

אם לסכם זאת, טכנולוג מזון הוא האיש אשר יודע כיצד לתכנן ולהתנהל בתחום המזון מהשלב שהוא עדיין בגדר חומר גלם.

דרך תהליך הייצור וכל מה שכלול בו (איכות, היגיינה אחסון וכדומה) ועד לשלבי האריזה והגעת המזון לצרכן.


עוד על טכנולוג מזון

חלק מהעיסוק בתחום המזון, כרוך ברצון התמידי להתפתח ולפתח .

מדובר בתחום דינאמי הדורש מחד גיסא דאגה התנהלותית כפי הצורך האקטואלי ומאידך גיסא קידום מחשבתי עתידי פוזיטיבי.

כמובן, שעוד לפני השלב בו יש לבעלי ומנהלי העסק כבר שאיפות ותכנונים לעתיד, הם צריכים לוודא תחילה, שהדברים כפי שהם כרגע, מתנהלים בצורה הנכונה בכל האספקטים הקיימים (בהתאם לסוג העסק), בין היתר:

פעילות קו הייצור, הקפדה על ההיגיינה, איכות המזון, אופן תפעול המטבח ועוד..


כך יוצא, שבתי עסק שונים העוסקים בתחום המזון ושוקלים לצאת בקו מוצרים חדש, לשפר מוצרים קיימים או לשדרג ולשכלל את ייצור המוצרים העכשווי שלהם בצורות כאלו ואחרות

ייעזרו ברוב המקרים באיש מקצוע שהוא טכנולוג מזון מוסמך ומנוסה ובאמצעות הכלים, הידע והניסיון שיש ברשותו, יתאפשר בידו לתכנן ולדאוג לישום התוכנית בפועל.

צלצלו עכשיו להזמנת השירות לטל: 052-5257750

טכנולוג מזון עומרי גור
טכנולוג מזון עומרי גור
תכנון מפעל, בדיקות מעבדה, דיגום מזון, פיתוח מוצר, טיפול מול משרד הבריאות, הדרכת עובדים, יועץ מזון, תברואן מוסמך, יועץ קולינארי, טכנולוג של מזון, תברואה, סריקת מתכות, דיגום גני ילדים, רישיון עסק, יועץ בטיחות מזון, רישיון יצרן, פרשה טכנית, עץ מוצר, שף סוג 5,  אישור תברואן למוסדות חינוך, רישוי עסקים בתל אביב, מפעלי מזון, רישיון לקייטרינג, רישיון עסק למסעדות, מפקח תברואה, תברואנים, שירותי מעבדת מזון, יועץ שפכים בכיר, עסקים טעוני רישוי, רישיון למאפיה באשדוד, מפעל בשר בחדרה, מהנדס מזון, דוגם מים, דוגם מזון, סקר דעת קהל על מזון, כללי בטיחות במזון, חדשות במזון, ביופוד פתרונות מזון.

צרו קשר להזמנת שירות טכנולוג מזון

למה לפנות אל BioFood?

אני עמרי גור, טכנולוג של מזון והבעלים של BioFood.

עוסק בתחום רישוי עסקי המזון למעלה מ 10 שנים, במהלכם התמודדתי עם מאות עסקי מזון עבורם הענקתי את שירותי השונים.

אשמח להעניק גם לכם את השירות, הכולל את כל שירותי ההכנה לקראת רישוי העסק, וכן ליווי בית העסק במהלך פעילותו בכדי לוודא תקינות מערכות המזון וייצורו, במטרה להבטיח תוצר מושלם ללקוח, ועמידה בתקנים של משרד הבריאות. יש לכם שאלות ?

אתם מוזמנים ליצור עמי קשר טלפוני, לייעוץ ללא התחייבות.

לשרותכם, עמרי גור

בין לקוחותינו

סיפורי לקוח

סיפור לקוח - תכנון מפעל "מאפיית לחם מן הארץ"
מאפיית לחם מן הארץ התחילה את דרכה כמוסד קטן לאפיה באזור אשקלון, הגיע אלי לאחר שביקש להגדיל את פעילותו ולעבור למפעל בשטח גדול יותר על מנת להגדיל את תפוקת הייצור. לאחר מחקר פעילות הלקוח ותהליכי הייצור, הוגשה תכנית המפעל הכוללת תכנון קווי האפיה, הפרדות כשרות ומחלקות, ולבסוף ליוויתי את הלקוח בשלבי הביצוע, עד שכיום המאפיה עובדת, פעילה ומוצלחת ויעדי המפעל הושגו.
סיפור לקוח - מפעל הבשר "יהודה מעדני בשר"
המפעל המשפחתי הממוקם קרית אתא פעיל מזה 20 שנה, הגיע אלי בכדי להגדיל את תפוקת הייצור ולשפר את אבטחת המוצר בהיבטים של תקן והנחיות משרד הבריאות. הענקתי ללקוח שירותי פיקוח וליווי צמודים, במהלכם נבדקו חומרי הגלם השונים במעבדה, שופרו תנאי הגיינת המזון וקווי הייצור, והופקו האישורים המתאימים להמשך פעילות תקינה ובריאה של המפעל.
ייעוץ בטיחות מזון עבור עיריית זכרון יעקב
אחראית מחלקת התרבות של עיריית זכרון, פנתה אל BioFood לקראת אירועי יום העצמאות. במהלך הפעילות עבור העירייה הוגשו על ידי בקשות לרישיונות עבור האירוע מטעם משרד הבריאות עבור דוכני המזון אשר הופעלו בו, ובזמן האירוע עצמו ליוויתי את פעילות הדוכנים וביקרתי את פעילותם.

ההסמכות שלנו