תקנות רישוי עסקים מזון

תקנות רישוי עסקים בענף המזון

התקנות השונות לצורך רישוי עסקים בענף המזון מעוגנים באמצעות שני חוקים מרכזיים, האחד, החוק לרישוי עסקים המונהג במדינת ישראל מאז שנת 1968, והשני תקנות רישוי עסקים –תנאי תברואה נאותים לבתי אוכל המונהג בישראל מאז שנת 1983.

שני חוקים אלו מהווים את הבסיס הראשוני לצרכי תכנון והקמה של עסקים בענף המזון וזאת לצרכי עמידתם בכל התקנות המופיעים בחוקים השונים לצורך קבלת רישיון עסק בענף המזון.

תקנות הרישוי השונות מתייחסות לכל סוגי העסקים בענף המזון ברמה הכוללת וזאת לצד תקנות נקודתיות המיועדות לעסקים בענף המזון בהתאם לסוג ואופי המזון העתיד להימכר במקום. לצורך העניין, מטבחים במסעדות חייבים להיות בגודל מינימאלי של 12 מ"ר ולצידם חייב להיות ממוקם מחסן לצרכי אחסון מזון יבש ו/או אחסון בקירור בגודל מינימאלי של 8 מ"ר. תנאי סף זה מיועד למסעדות ששטחן אינו פוחת מ-55 מ"ר, כאשר מספר הסועדים המקסימאלי בשטח המסעדה איננו עולה על 30 סועדים. במסעדות המיועדות ל-30 סועדים ואילך קיימת תקנה בחוק להוספת 0.4 מ"ר לחלל המטבח ושטח המחסן עבור כל מקום ישיבה נוסף.

בדוכני אוכל שונים קיימת תקנה המחייבת מטבח בגודל מינימאלי של 10 מ"ר ולצידו מחסן בגודל של 6 מ"ר. יחד עם זאת, דוכני מזון בהם קיים הכרח לטיגון המזון במקום, גודל המטבח חייב להיות זהה לגודל המטבח הפועל במסעדה ששטחה הינו עד 55 מ"ר, כלומר, מטבח בגודל מינימאלי של 12 מ"ר ומחסן בגודל מינימאלי של 8 מ"ר.

בחנויות דגים העוסקות בממכר דגים קפואים או טריים, קיימת תקנה בחוק המחייבת חיפוי קירות בית העסק עד לגובה של מטר ושמונים מהרצפה וזאת בנוסף לתקנות שונות המתייחסות להיקף מערכות הקירור ודרישות הסף לאחסון התכולה המשווקת.

כפי שאתם כבר מבינים לאור הדברים המוצגים לעיל, תקנות הרישוי לעסקים בענף המזון נקבעו בהתאם לסוג בית העסק, גודלו והיקף הסועדים בו. כפועל יוצא מכך, אנו ממליצים לכל אחד ואחת מאנשי העסקים שביניכם המצויים בהליכי תכנון והקמה של בית עסק בענף המזון, לשכור את שירותיה של אחת מהחברות העוסקות ומתמחות במתן שירותי ייעוץ, סיוע והכוונה למטרות ליווי הליכי רישוי עסקים בענף המזון.

למידע נוסף אודות רישוי עסק – צרו קשר

צלחת פטרי עם מושבות חיידקיים
טכנולוג מזון - מה שרצית לדעת

חיידקיים פטוגנים 1

מיקרוביולוגיה – חיידקיים פטוגנים מקורות לרעל במזון: יצורים מיקרוסקופים, חלקם בעלי יכולת תנועה (שוטונים). בכל מקום – מים, אוויר, אדמה, חי. נשימה – דורשים חמצן, גדלים בחוסר

קרא עוד »
אמולסיות
טכנולוג מזון - מה שרצית לדעת

אמולסיות

טכנולוגיה של מזון אמולסיות חומר בתוך חומר – מערכת קולואידית   לדוגמה: מים בתוך שמן – מיונז, חמאה. שמן בתוך מים – חלב (90% מים

קרא עוד »

כיצד מתמודדים עם כל דרישות הרישוי השונות?

פתיחה ותפעול בית עסק בענף המזון הינו הליך מורכב ומסועף המחייב אתכם להתמודד עם כל אחת מהדרישות העלולות להכשיל את קבלת רישיון העסק המיוחל. על מנת להתמודד בצורה היעילה, הנקודתית והמהירה ביותר עם דרישות הרישוי השונות, אנו ממליצים לכם לשכור את שירותיהן של חברות שונות העוסקות ומתמחות בליווי הליכי רישוי לעסקים בכלל ורישוי לעסקים בענף המזון בפרט.


חברות אלו, מעמידות לרשותכם מגוון רחב של שירותים מקצועיים המיועדים לצרכי הגשת בקשות מסודרות לצרכי רישיון עסקים בענף המזון וזאת לאחר גיבוש תכניות מפורטות בנוגע לצרכי תפעול בית העסק ועמידתו בכל אחת מהתקנות הנדרשות בחוק לקבלת הרישיון.


השירות המקצועי המוצע לכם על ידי אותן חברות, מאפשר גם לכם להמשיך ולהתמקד בפיתוח העסקי של המקום ולהותיר את כל ענייני הבירוקרטיה לאנשי מקצוע מובילים בתחומם.

לשרותכם, עמרי גור

למה לפנות אל BioFood?

אני עמרי גור, טכנולוג של מזון והבעלים של BioFood. עוסק בתחום רישוי עסקי המזון למעלה מ 10 שנים, במהלכם התמודדתי עם מאות עסקי מזון עבורם הענקתי את שירותי השונים. אשמח להעניק גם לכם את השירות, הכולל את כל שירותי ההכנה לקראת רישוי העסק, וכן ליווי בית העסק במהלך פעילותו בכדי לוודא תקינות מערכות המזון וייצורו, במטרה להבטיח תוצר מושלם ללקוח, ועמידה בתקנים של משרד הבריאות. יש לכם שאלות? אתם מוזמנים ליצור עמי קשר טלפוני, לייעוץ ללא התחייבות.

לשרותכם, עמרי גור

מבין לקוחותינו

סיפורי לקוח

המלצות וסיפור לקוח - בשר מהכפר - חדרה
שנתיים של עבודת תיכנון יסודית אשר קיבלתי ממכם, מתן שירות יוצא דופן וירידה לפרטים, תודה רבה .דודו אזולאי - בשר מהכפר
לחץ כאן
סיפור לקוח - מפעל הבשר "יהודה מעדני בשר", א.ת. קרית אתא.
מפעל משפחתי בן כ 20 המייצר מעדני בשר ומגוון סוגים של נקניקים. הלקוח פנה בכדי שאייצר עבורו את מפרטי המוצרים מחדש, שיפור מתכוני המוצרים ועמידה בתקנים הנדרשים לטובת משרד הבריאות. עבור הלקוח הוקמה תכנית דיגום שנתי, ומתנהלת בקרה ופיקוח באופן שוטף עד היום.
סיפור לקוח - מטבח עובדים במפעל "סנו", הוד השרון.
תכנון מלא והגשת התכניות עד לשלב קבלת הרשיון על ידי ליווי, בקרה ופיקוח של פעילות המטבח, על מנת להוביל את פעילותו לתקנית ובעמידה בתנאי משרד הבריאות לצורך קבלת הרשיון והיתר פעילותו.

ההסמכות שלנו