תברואת מזון

עסקים בענף המזון מחויבים על פי חוק בשמירה על מספר עקרונות פעולה בכל הנוגע לתברואת המזון המוגש על ידם לציבור הסועדים. עקרונות אלו חלים על כל סוגי העסקים בענף המזון, לרבות, עסקים בהם המזון מגיע מוכן לתחומי בית העסק ועסקים בהם המזון מיוצר ומוכן בבית העסק עצמו.

עקרונות הפעולה לצרכי שמירה על תברואת מזון חולשות למעשה על כל ההיבטים הנלווים לשלבי האחסון, הטיפול והייצור של מנות ו/או מוצרי המזון השונים המשווקים ונמכרים בבית העסק. בעסקים בהם פועלים מטבחים מוסדיים, לרבות, בתי מלון, מתחמי אירוח, גני ואולמות אירועים, קיים הכרח בשירותיו של תברואן מזון המלווה את הליכי הפיקוח ברמה היומיומית ו/או ברמה השוטפת באמצעות העברת הדרכות תברואה לעובדי המטבח ואף עובדי הניקיון.

בין יתר השירותים המקצועיים המתקיימים  על ידי תברואן מזון תוכלו למצוא: קיום בדיקות בכל הנוגע למצב המטבח, קיום בדיקת בכל הנוגע לאופן שינוע המזון מנקודה ההכנה לנקודת ההסעדה, הטמעת עקרונות היגיינה בקרב עובדי המקום, הטמעת כללי עבודה לאופן הטיפול הנכון במוצרי המזון השונים, קיום בדיקות בכל הנוגע לתקינות שטחי האחסון של מוצרי המזון (אחסון יבש, תאי קירור וכדומה) ושירותים נוספים המיועדים לצרכי שמירה על סביבה תפעולית תקנית למניעת תחלואה.

המלצות ארגון הבריאות העולמי למניעת תחלואה ממזון

משרד הבריאות העולמי קבע מספר כללים בסיסיים המיועדים למניעת זיהום מזון בבתי עסק העוסקים בהכנה, ייצור וממכר של מוצרי ומנות מזון. הנחיות אלו מיועדות לציבור העובדים בבית העסק בתחום המזון והם כוללים בין היתר: שמירה על היגיינה והקפדה על רחיצת הידיים לפני כל הליך טיפול במזון, הפרדה מלאה בין מוצרי מזון גולמי למזון מוכן, הקפדה יתרה על שימוש בחומרי גלם ומים ממקור בטוח, שמירה על המזון בטמפרטורה המתאימה לו והקפדה יתרה על הליכי בישול מלא. המלצות בסיסיות אלו מתווספים להנחיות אותן קבע משרד הבריאות הישראלי בכל הנוגע לשמירה על תברואת מזון בבתי עסק העוסקים במכירת מזון על כל סוגיו. אי הקפדה על הנחיות התברואה הקבועות בחוק הינה פעולה העלולה להוביל לסגירת בית העסק וביטול רישיון העסק.

צרו קשר

טכנולוג מזון

אמולסיות

טכנולוגיה של מזון אמולסיות חומר בתוך חומר – מערכת קולואידית      לדוגמה: מים בתוך שמן – מיונז, חמאה. שמן בתוך מים – חלב (90% מים

קרא עוד »
יועץ מזון עמרי גור
יועץ מזון

יועץ מזון לשירות ענף המזון

יועץ מזון הוא שם כללי למקצוע מרתק וחיוני, יועץ המזון הינו מומחה בתחום הפקת המזון, אריזתו, הגשתו ושיווקו. תהליכים אלו מתרחשים בהיקף גדול ותעשייתי כאשר

קרא עוד »
יועץ מומחה למזון
יועץ מזון

יועץ מומחה בענף המזון לשרותך

יועץ מזון הוא מקצוען בתחום המזון האחראי במידה רבה לאיכות המזון שאנו מקבלים ולטעמיו. יועץ מזון מקיף תחומי אחריות מרובים ומגוונים אשר נעים מתחומה המצומצם

קרא עוד »

למה לפנות אל BioFood?

אני עמרי גור, טכנולוג של מזון והבעלים של BioFood. עוסק בתחום רישוי עסקי המזון למעלה מ 10 שנים, במהלכם התמודדתי עם מאות עסקי מזון עבורם הענקתי את שירותי השונים. אשמח להעניק גם לכם את השירות, הכולל את כל שירותי ההכנה לקראת רישוי העסק, וכן ליווי בית העסק במהלך פעילותו בכדי לוודא תקינות מערכות המזון וייצורו, במטרה להבטיח תוצר מושלם ללקוח, ועמידה בתקנים של משרד הבריאות. יש לכם שאלות? אתם מוזמנים ליצור עמי קשר טלפוני, לייעוץ ללא התחייבות.

לשרותכם, עמרי גור

בין לקוחותינו

סיפורי לקוח

סיפור לקוח - "מכללת כנרת", צמח.
הלקוח ביקש לבחון את האפשרות של הקמת מזנון בשרי, לאחר ובמקום פעל מזנון חלבי בכלל. בפניה אלי, התבקש ייעוץ מקצועי בבחינת האפשרות, וללוות את ביצוע הפרויקטו בסופו של דבר על להקמתו של המזנון.
סיפור לקוח - מערך הגנים "מגוונים" ברמת השרון.
לקוח זה מקבל שירות שוטף קבוע במשך כשנתיים, הכולל דיגום מזון בכל רשת הגנים ושליחתו למעבדה, פענוח התוצאות, הסקת המסקנות והפקת הלקחים הנדרשים כתוצאה. שירות זה מאפשר לרשת גני הילדים לפקח על איכות המזון, ולוודא הגעה של מזון איכותי ובריאותי לפיות הילדים.
סיפור לקוח - מטבח עובדים במפעל "סנו", הוד השרון.
תכנון מלא והגשת התכניות עד לשלב קבלת הרשיון על ידי ליווי, בקרה ופיקוח של פעילות המטבח, על מנת להוביל את פעילותו לתקנית ובעמידה בתנאי משרד הבריאות לצורך קבלת הרשיון והיתר פעילותו.
סיפור לקוח - "מסעדת הדייגים" בנמל יפו.
במסגרת השירות שניתן ללקוח אשר הגיע אלי לאחר שנתקל בבעיה בהפקת הרישיון, נקבעו עבור הלקוח נהלי מטבח ברורים וסדורים, אשר כללו את כל תהליך הקירות החודשית הכוללים בקרה ופיקוח, לאחר אפיון והטמעת הנהלים הוגשה הבקשה לרישיון מחדש, והרישיון הופק בפועל.
סיפור לקוח - מפעל הבשר "יהודה מעדני בשר", א.ת. קרית אתא.
מפעל משפחתי בן כ 20 המייצר מעדני בשר ומגוון סוגים של נקניקים. הלקוח פנה בכדי שאייצר עבורו את מפרטי המוצרים מחדש, שיפור מתכוני המוצרים ועמידה בתקנים הנדרשים לטובת משרד הבריאות. עבור הלקוח הוקמה תכנית דיגום שנתי, ומתנהלת בקרה ופיקוח באופן שוטף עד היום.
סיפור לקוח - מלון "עונות", נתניה.
הלקוח פנה אלי לאחר שנדרש לייעוץ בנושא התנהלות סילוק השפכים. ביצעתי סיור במקום, הופקו לקחים ונמצאו צרכים לשיפור התשתית, לרבות בחינת קווי השפכים הסניטאריים. בפועל הופקו הדוחות הנדרשים, בוצעו בליווי שלי השינויים הנדרשים עד להתנהלות תקינה ונכונה של מערך השפכים במלון.

ההסמכות שלנו