איך מוציאים רישיון עסק למסעדה


הוצאת רישיון עסק למסעדה

בהתאם לתקנות רישוי עסקים (התשמ"ג 1983)  נקבעו תנאי תברואה נאותים לבתי אוכל החייבים להתקיים בכל בית עסק העוסק בממכר מנות אוכל, לרבות, מסעדות, מזנונים, בתי קפה וכדומה. תקנות אלו כוללות בתוכן מגוון רחב של הנחיות בהן בעלי המסעדה חייבים לעמוד לצורך קבלת רישיון עסק להפעלת המקום.


הנחיות אלו כוללות בין היתר: דרישה להתקנת כיורים וברזים לאספקת מים חמים וקרים בנפרד, דרישה לגודל מינימלי של מטבח המסעדה (12 מ"ר), דרישה לגודל מינימלי של מחסן שירות לאחסון מוצרי מזון (8 מ"ר), דרישה לשטח כולל של המסעדה אשר איננו פוחת מ-55 מ"ר, דרישה להגדלת השטח המינימלי של המטבח ושטחי האחסון בכל המקומות בהם מקומות הישיבה מיועדים ליותר מ-30 סועדים (כ-0.4 מ"ר עבור כל מקום ישיבה נוסף), 

דרישה לכך ששליש משטח המטבח יותאם לצרכי מדור לשטיפת כלים, דרישה לכך שתכנון שטח המטבח יכלול בתוכו מדורים נפרדים למטרות בישול, טיפול במזון גולמי, הגשת מזון מוכן ועוד.


הנחיות אלו מהוות רק את "קצה הקרחון" בכל הנוגע להשגת רישיון עסק למסעדה, וזאת מכיוון שמלבד הנחיות משרד הבריאות, בעלי המסעדה נדרשים לעמוד בכל התקנות של הגורמים הרלוונטיים הנוספים להליך הרישוי מלבד משרד הבריאות, לרבות, המשרד לאיכות הסביבה, אגפי הרישוי במועצה המקומית, משטרת ישראל ותחנות כיבוי האש.


כיצד מתמודדים עם כל דרישות הרישוי השונות?

פתיחה ותפעול בית עסק בענף המזון הינו הליך מורכב ומסועף המחייב אתכם להתמודד עם כל אחת מהדרישות העלולות להכשיל את קבלת רישיון העסק המיוחל.


על מנת להתמודד בצורה היעילה, הנקודתית והמהירה ביותר עם דרישות הרישוי השונות, אנו ממליצים לכם לשכור את שירותיהן של חברות שונות העוסקות ומתמחות בליווי הליכי רישוי לעסקים בכלל ורישוי לעסקים בענף המזון בפרט.

רוצים להוציא רישיון עסק? צרו קשר

מילון מושגים
טכנולוג מזון - מה שרצית לדעת

טכנולוג יין

תהליך הפקת היין תהליך יין הינו מורכב ודורש סביבת עבודה מתאימה ציוד נכון. ביופוד נותנת שירותים מקצועיים לתעשיית המזון יועץ מזון, טכנולוג מזון ותברואן.  ארומה

קרא עוד »
מאיר אדוני
טכנולוג מזון - מה שרצית לדעת

שפים אהובים

מאיר אדוני מאיר אדוני מאיר אדונִי (נולד ב-25 במרץ 1973) הוא שף ישראלי ומבעלי המסעדות “כתית”, “מזללה”, “בלו סקיי” ו”לומינה”, כולן בתל אביב. אייל שני השף אייל שני בטלוויזיה 2004

קרא עוד »
רישוי עסקים ביתי
כללי

רישוי עסקים ביתי

רישוי עסקים לעסק ביתי בישראל כל מה שנמצא ברשימת הגדרות ביתי עסק, בין אם הוא בבניין חנות או בבית חייב רישיון עסק. בתקופה האחרונה הולכת

קרא עוד »

כיצד מתמודדים עם כל דרישות הרישוי השונות?

פתיחה ותפעול בית עסק בענף המזון הינו הליך מורכב ומסועף המחייב אתכם להתמודד עם כל אחת מהדרישות העלולות להכשיל את קבלת רישיון העסק המיוחל. על מנת להתמודד בצורה היעילה, הנקודתית והמהירה ביותר עם דרישות הרישוי השונות, אנו ממליצים לכם לשכור את שירותיהן של חברות שונות העוסקות ומתמחות בליווי הליכי רישוי לעסקים בכלל ורישוי לעסקים בענף המזון בפרט.


חברות אלו, מעמידות לרשותכם מגוון רחב של שירותים מקצועיים המיועדים לצרכי הגשת בקשות מסודרות לצרכי רישיון עסקים בענף המזון וזאת לאחר גיבוש תכניות מפורטות בנוגע לצרכי תפעול בית העסק ועמידתו בכל אחת מהתקנות הנדרשות בחוק לקבלת הרישיון.


השירות המקצועי המוצע לכם על ידי אותן חברות, מאפשר גם לכם להמשיך ולהתמקד בפיתוח העסקי של המקום ולהותיר את כל ענייני הבירוקרטיה לאנשי מקצוע מובילים בתחומם.

לשרותכם, עמרי גור

למה לפנות אל BioFood?

אני עמרי גור, טכנולוג של מזון והבעלים של BioFood. עוסק בתחום רישוי עסקי המזון למעלה מ 10 שנים, במהלכם התמודדתי עם מאות עסקי מזון עבורם הענקתי את שירותי השונים. אשמח להעניק גם לכם את השירות, הכולל את כל שירותי ההכנה לקראת רישוי העסק, וכן ליווי בית העסק במהלך פעילותו בכדי לוודא תקינות מערכות המזון וייצורו, במטרה להבטיח תוצר מושלם ללקוח, ועמידה בתקנים של משרד הבריאות. יש לכם שאלות? אתם מוזמנים ליצור עמי קשר טלפוני, לייעוץ ללא התחייבות.

לשרותכם, עמרי גור

מבין לקוחותינו

סיפורי לקוח

המלצות וסיפור לקוח - בשר מהכפר - חדרה
שנתיים של עבודת תיכנון יסודית אשר קיבלתי ממכם, מתן שירות יוצא דופן וירידה לפרטים, תודה רבה .דודו אזולאי - בשר מהכפר
לחץ כאן
סיפור לקוח - מפעל הבשר "יהודה מעדני בשר", א.ת. קרית אתא.
מפעל משפחתי בן כ 20 המייצר מעדני בשר ומגוון סוגים של נקניקים. הלקוח פנה בכדי שאייצר עבורו את מפרטי המוצרים מחדש, שיפור מתכוני המוצרים ועמידה בתקנים הנדרשים לטובת משרד הבריאות. עבור הלקוח הוקמה תכנית דיגום שנתי, ומתנהלת בקרה ופיקוח באופן שוטף עד היום.
סיפור לקוח - מטבח עובדים במפעל "סנו", הוד השרון.
תכנון מלא והגשת התכניות עד לשלב קבלת הרשיון על ידי ליווי, בקרה ופיקוח של פעילות המטבח, על מנת להוביל את פעילותו לתקנית ובעמידה בתנאי משרד הבריאות לצורך קבלת הרשיון והיתר פעילותו.

ההסמכות שלנו