איך תדעו אם אתם צריכים להוציא רישוי עסקים?

כל מי שמעוניין לפתוח עסק בישראל נדרש לבדוק, יחד עם תהליך ההקמה, האם הוא נכלל בין העסקים הנדרשים לרישוי. ככלל כל עסק שיש לו קשר לאיכות הסביבה, מזון, בעלי חיים, הדברה ובמיוחד עסק שצריך לשמור על סכנות לשלום הציבור. רשימת העסקים הנדרשים לרישיון ארוכה וניתן לקבל מידע אודותיה באתר האינטרנט של משרד הכלכלה.

כדי להוציא רישוי עסקים צריך להמציא לרשויות השונות אישורים המעידים העסק ראוי לקבל רישוי כזה  ובכלל זה משירותי כבאות, מד"א, פיקוד העורף (במקרה שהעסק מעסיק אנשים רבים), הרשות המקומית ומשרדי הממשלה השונים בהתאם לסוג העסק (משרד הכלכלה, הבריאות וכיו"ב).

מהו רישוי עסקים

מרבית העסקים בארץ נדרשים לרישוי עסקים. הרישוי הוא אישור של השלטונות לכך שהעסק עומד בכל הקריטריונים כדי לפעול. זהו אישור שניתן לאחר בדיקה מקיפה של הניירת המוגשת ופיקוח מטעם המוסדות לכך שאין חריגה מהמוצהר. רישוי עסקים בא להוכיח שהבעלים של העסק עושה הכל כדי להבטיח הפעלתו התקנית של העסק.

ישנם סוגים שונים של רישוי עסקים. ישנן עשר קבוצות של בעלי עסקים הנדרשים להגיש בקשות לרישוי עסקים וביניהם הקשורים להגנת הסביבה, מניעת סכנות בטיחותיות ובריאותיות לציבור, והבטחת קיום כל הדינים הנוגעים לשירותי כבאות ובנייה.

למי צריך לפנות ואיך – הדרך הנכונה לפנייה למשרד הפנים בנושא רישוי עסקים

בית עסק על פי סוגו צריך להגיש טפסים לקבלת רישוי למוסדות הרלוונטיים. עסקים טעוני רישוי חייב ברישוי מטעם הרשות המקומית. מסעדות/בתי אוכל ויצרני מזון, למשל, חייבים בנוסף לאישור הרשות גם אישור של משרד הבריאות. בנושא תחבורה ורכב, משרד התחבורה וכך הלאה.

באתר של משרד הפנים יש רשימה של מסמכים אותם צריך להגיש לצורך קבלת רישוי עסקים. את הטפסים צריך להגיש למשרד הפנים באזור העסק. לאחר בחינת המסמכים ושליחת  פקח לבדיקת נכונותם למציאות בשטח יכול משרד הפנים לאשר את מתן הרישוי ולהמליץ ליתר הנוגעים בדבר לאשר את מתן רישוי העסקים באופן קבוע, ארעי או זמני.

בעל עסק שאינו בקי בכל ההליכים המנהלתיים כדאי לו לשכור איש מקצוע הבקיא בכל הדרכים הנכונות לפנות למשרד הממשלה.

פייסבוק

צלצלו 072-3939691 

צרו קשר

יועץ מזון עמרי גור
יועץ מזון - מה שרצית לדעת

יועץ מזון לשירות ענף המזון

יועץ מזון הוא שם כללי למקצוע מרתק וחיוני, יועץ המזון הינו מומחה בתחום הפקת המזון, אריזתו, הגשתו ושיווקו. תהליכים אלו מתרחשים בהיקף גדול ותעשייתי כאשר

קרא עוד »
צלחת פטרי עם מושבות חיידקיים
טכנולוג מזון - מה שרצית לדעת

חיידקיים פטוגנים 1

מיקרוביולוגיה – חיידקיים פטוגנים מקורות לרעל במזון: יצורים מיקרוסקופים, חלקם בעלי יכולת תנועה (שוטונים). בכל מקום – מים, אוויר, אדמה, חי. נשימה – דורשים חמצן, גדלים בחוסר

קרא עוד »

למה לפנות אל BioFood?

אני עמרי גור, טכנולוג של מזון והבעלים של BioFood. עוסק בתחום רישוי עסקי המזון למעלה מ 10 שנים, במהלכם התמודדתי עם מאות עסקי מזון עבורם הענקתי את שירותי השונים. אשמח להעניק גם לכם את השירות, הכולל את כל שירותי ההכנה לקראת רישוי העסק, וכן ליווי בית העסק במהלך פעילותו בכדי לוודא תקינות מערכות המזון וייצורו, במטרה להבטיח תוצר מושלם ללקוח, ועמידה בתקנים של משרד הבריאות. יש לכם שאלות? אתם מוזמנים ליצור עמי קשר טלפוני, לייעוץ ללא התחייבות.

לשרותכם, עמרי גור

בין לקוחותינו

סיפורי לקוח

סיפור לקוח - "מכללת כנרת", צמח.
הלקוח ביקש לבחון את האפשרות של הקמת מזנון בשרי, לאחר ובמקום פעל מזנון חלבי בכלל. בפניה אלי, התבקש ייעוץ מקצועי בבחינת האפשרות, וללוות את ביצוע הפרויקטו בסופו של דבר על להקמתו של המזנון.
סיפור לקוח - מערך הגנים "מגוונים" ברמת השרון.
לקוח זה מקבל שירות שוטף קבוע במשך כשנתיים, הכולל דיגום מזון בכל רשת הגנים ושליחתו למעבדה, פענוח התוצאות, הסקת המסקנות והפקת הלקחים הנדרשים כתוצאה. שירות זה מאפשר לרשת גני הילדים לפקח על איכות המזון, ולוודא הגעה של מזון איכותי ובריאותי לפיות הילדים.
סיפור לקוח - מטבח עובדים במפעל "סנו", הוד השרון.
תכנון מלא והגשת התכניות עד לשלב קבלת הרשיון על ידי ליווי, בקרה ופיקוח של פעילות המטבח, על מנת להוביל את פעילותו לתקנית ובעמידה בתנאי משרד הבריאות לצורך קבלת הרשיון והיתר פעילותו.
סיפור לקוח - "מסעדת הדייגים" בנמל יפו.
במסגרת השירות שניתן ללקוח אשר הגיע אלי לאחר שנתקל בבעיה בהפקת הרישיון, נקבעו עבור הלקוח נהלי מטבח ברורים וסדורים, אשר כללו את כל תהליך הקירות החודשית הכוללים בקרה ופיקוח, לאחר אפיון והטמעת הנהלים הוגשה הבקשה לרישיון מחדש, והרישיון הופק בפועל.
סיפור לקוח - מפעל הבשר "יהודה מעדני בשר", א.ת. קרית אתא.
מפעל משפחתי בן כ 20 המייצר מעדני בשר ומגוון סוגים של נקניקים. הלקוח פנה בכדי שאייצר עבורו את מפרטי המוצרים מחדש, שיפור מתכוני המוצרים ועמידה בתקנים הנדרשים לטובת משרד הבריאות. עבור הלקוח הוקמה תכנית דיגום שנתי, ומתנהלת בקרה ופיקוח באופן שוטף עד היום.
סיפור לקוח - מלון "עונות", נתניה.
הלקוח פנה אלי לאחר שנדרש לייעוץ בנושא התנהלות סילוק השפכים. ביצעתי סיור במקום, הופקו לקחים ונמצאו צרכים לשיפור התשתית, לרבות בחינת קווי השפכים הסניטאריים. בפועל הופקו הדוחות הנדרשים, בוצעו בליווי שלי השינויים הנדרשים עד להתנהלות תקינה ונכונה של מערך השפכים במלון.

ההסמכות שלנו