רישיון יצרן

הליך קבלת רישיון יצרן הוא לא הליך פשוט ובכדי לעבור אותו בשלום, בית העסק, חייב לעמוד במספר תקנים מחמירים של משרד הבריאות, לשמם יש צורך בתכנון מוקדם של הדברים ובביצועם בפועל בצורה הנכונה אשר עומדת באותם התקנים של משרד הבריאות.

רישיון ליצור מזון

הליך קבלת הרישיון

בשביל לקבל רישיון יצרן, חשוב להכיר תחילה את כל התקנים השונים של משרד הבריאות לצורך קבלת רישיון כזה ובהתאם אליהם יש לתכנן את המפעל.

בשלב הבא, יש להגיש בקשה לרשות המקומית לקבלת רישיון עסק וכאן חשוב להדגיש שרישיון עסק ורישיון יצרן הם שני דברים שונים ובשניהם יש צורך בעסקים שכאלו.

יש לצרף לבקשה את התוכניות המסודרות של המפעל: האגפים, הציוד, מכונות הייצור ועוד .

בכדי לקבל רישיון יצרן יש לטכנולוג המזון דרישה להגדיר בכתב תוכנית מפורטת לתפעול המפעל. מה המפעל מתכנן לייצר, תפוקתו המתוכננת, היכן יתבצע האחסון של המזון וחומרי הגלם, איך יתבצע ניקיון המפעל, כמה עובדים יהיו במפעל ועוד פרטים חשובים נוספים ומפורטים אודות המפעל והתנהלותו.

מפעל שתייה קוקה קולה
רישיון יצרן / רישיון עסק

רק לאחר שכל העבודות לצורך עמידת המפעל בתקנים בוצעו ולאחר שהרשות המקומית הסכימה להנפיק לעסק רישיון עסק, יהיה ניתן להגיש בקשה למשרד הבריאות לקבלת רישיון יצרן, במסגרתה יגיע למפעל מהנדס מטעם שירות המזון לביצוע ביקורת סופית אשר תהיה קודמת למתן רישיון יצרן.

כאמור, הליך בקשה וקבלת רישיון יצרן, הוא הליך לא פשוט הדורש עבודות תכנון וביצוע מורכבות.

בכדי להגיש את הבקשה ולעמוד בכל התקנים, יש להתייעץ ולהסתייע באנשי מקצוע בתחום המזון שלהם הכלים ללוות, לייעץ ולסייע לבעלי העסק בדרך לקבלת הרישיון הנחשף.

עם ניסיון רב והיכרות מעמיקה עם תקני משרד הבריאות וההתנהלות מולם, אנשי המקצוע של ביופוד, יוכלו לסייע, להדריך וללוות את בעלי או מנהלי המפעל כל הדרך עד להשגת הרישיון.

ניסיון עשיר בתעשיית המזון האורגני, מפעלי מזון בריא ואיכותי, מוצרי פרימיום וסופר פוד.

צרו קשר להזמנת שירות רשיון יצרן

למה לפנות אל BioFood?

אני עמרי גור, טכנולוג של מזון והבעלים של BioFood. עוסק בתחום רישוי עסקי המזון למעלה מ 10 שנים, במהלכם התמודדתי עם מאות עסקי מזון עבורם הענקתי את שירותי השונים. אשמח להעניק גם לכם את השירות, הכולל את כל שירותי ההכנה לקראת רישוי העסק, וכן ליווי בית העסק במהלך פעילותו בכדי לוודא תקינות מערכות המזון וייצורו, במטרה להבטיח תוצר מושלם ללקוח, ועמידה בתקנים של משרד הבריאות. יש לכם שאלות? אתם מוזמנים ליצור עמי קשר טלפוני, לייעוץ ללא התחייבות.

לשרותכם, עמרי גור

בין לקוחותינו

סיפורי לקוח

סיפור לקוח - תכנון מפעל "מאפיית לחם מן הארץ"
מאפיית לחם מן הארץ התחילה את דרכה כמוסד קטן לאפיה באזור אשקלון, הגיע אלי לאחר שביקש להגדיל את פעילותו ולעבור למפעל בשטח גדול יותר על מנת להגדיל את תפוקת הייצור. לאחר מחקר פעילות הלקוח ותהליכי הייצור, הוגשה תכנית המפעל הכוללת תכנון קווי האפיה, הפרדות כשרות ומחלקות, ולבסוף ליוויתי את הלקוח בשלבי הביצוע, עד שכיום המאפיה עובדת, פעילה ומוצלחת ויעדי המפעל הושגו.
סיפור לקוח - מפעל הבשר "יהודה מעדני בשר"
המפעל המשפחתי הממוקם קרית אתא פעיל מזה 20 שנה, הגיע אלי בכדי להגדיל את תפוקת הייצור ולשפר את אבטחת המוצר בהיבטים של תקן והנחיות משרד הבריאות. הענקתי ללקוח שירותי פיקוח וליווי צמודים, במהלכם נבדקו חומרי הגלם השונים במעבדה, שופרו תנאי הגיינת המזון וקווי הייצור, והופקו האישורים המתאימים להמשך פעילות תקינה ובריאה של המפעל.
ייעוץ בטיחות מזון עבור עיריית זכרון יעקב
אחראית מחלקת התרבות של עיריית זכרון, פנתה אל BioFood לקראת אירועי יום העצמאות. במהלך הפעילות עבור העירייה הוגשו על ידי בקשות לרישיונות עבור האירוע מטעם משרד הבריאות עבור דוכני המזון אשר הופעלו בו, ובזמן האירוע עצמו ליוויתי את פעילות הדוכנים וביקרתי את פעילותם.

ההסמכות שלנו