יועץ קולינרי הבידול שלך

כשפותחים עסק חדש ישנה התקווה החזקה להצלחתו, שהעסק יתייצב, ימצא לעצמו קליינטורה נאמנה ואף יתרחב וירכוש מוניטין טוב ומבדל, כדי שהעסק יצליח משקיעים סכומים גדולים ולא מבוטלים, זמן בשפע, ואנרגיה רבה מאד  ברכישת הציוד המתאים, הכשרת כוח האדם המתאים ועיצוב המקום, לצד התקווה מקוננים גם חששות, על העסק לפרוש כנף ולהתייצב תוך פרק זמן נתון, היה והעסק לא יצלח הוא מאיים איום כלכלי גדול על בעליו, כספים שהושקעו בו יורדים לטמיון ואף ישנו סיכון בתפיחת חובות שיהיו הרסנים לעסק ולבעליו, שלא לדבר על פיטורי העובדים וכול התקוות שעתה מתרגמות לרסיסים נטולי הקשר במחירי חיסול לעסקים אחרים שיבואו וירכשו אותם.

יועץ קולינרי הבידול שלך

לכן טרם מבצעים את מהלך הקמת העסק יש צורך בסיעור מוחות מעמיק כדי לצמצם את העסק לסיכונים לקיומו, כדי לבדל את העסק ולמתגו, כדי להפכו לשירות שנותן מענה לצורך שנמצא בשטח, אם זה הצורך בחדשנות או צורך קונקרטי יותר וכו”, לסיעור מוחות כזה נדרש יועץ מומחה.


יועץ קולינרי מיהו?

יועץ קולינרי הינו מקצוען מתחום המזון, הוא מעמיד לשירות המסעדה המתהווה את ניסיונו הרב, כשרונו בהפקת מזון זכור ואיכותי, חושיו החדים לגבי הטרנדים האופנתים, קשריו עם ספקים, יכולתו להבין את התפריט הדרוש בהתאם לקהל המיועד ועוד.

יועץ קולינרי הבידול שלך

יועץ קולינרי נושא באחריות רבה שבגיבוש קונספט אטרקטיבי למסעדה, כזה שמייחד אותה ממסעדות מתחרות, הקונספט נבחר בהתאם לתקציב, בהתאם למסעדות באזור ואיפיון קהל היעד ורצונותיו ובהתאם לקשר הפיזי אורבני בו מצויה המסעדה.

ביצירת הקונספט  ישנה חשיבות רבה בעיצוב וניסוח תפריט מנות מתאים, יש צורך להכשיר את צוות המטבח בהרכבת המנות, בהכשרת המלצרים לתת חווית הגשה תומכת למנות, בבחירת ספקים איכותים ואמינים.

יועץ קולינרי הינו מומחה בפנים אלו של מטבח מסעדתי והדרישות הלוגיסטיות שבתפעול מסעדה והוא משמש כמעין חונך לצעדיה הראשונים של המסעדה.


לא כול אחד הוא יועץ

יועץ קולינרי הוא תפקיד שלא כול בשלן חובב יכול לשמש בו יש צורך בשילוב של יזם – שף-מעצב באיש אחד, תמהיל אשר מאפשר לנוע מהפן החושי של המזון ההכרחי לשיווקו המולח ועד לפן הכלכלי קונקרטי המציב ומגדיר את גבולות התקציב.

לכן כדאי לפנות ליועצים קולינרים שברשותם קריירה וותיקה של מסעדנות ואנינות לגיבוש קונספט של מטבח מצליח.

צלצלו 052-5257750