יועץ מזון – להבטחת איכות המזון

יועץ מזון מומחה להבטחת איכות המזון שלנו

אנו מצפים לקבל את המזון שלנו ללא ליקויי טעם, תפוגה, תברואה וכדומה, אנו מצפים לקבל מזון איכותי וטעים במסעדה, לקבל מזון נקי ולא מזיק כשאנו רוכשים בסופרמרקט מזון שהופק תעשיתית.


יועץ מזון הוא האיש האחראי לפתרון בעיות בשרשרת הפקת המזון המגיע אל צלחתנו

התואר הוא רחב ומכיל בתוכו מומחיות שונות

ישנם יועצי מזון המתמחים בפתרון בעיות תברואתיות יחד עם טכנולוג מזון בתוך פס היצור והשיווק של מזון המופק באופן תעשייתי

ישנם אחרים המתמחים בענף של הקייטרינג ואחרים המתמחים בבניית תפריטים ומיתוג לפי טעמים של מסעדות פרטיות

ישנם יועצי מזון המתמחים בפן העסקי של הקמת עסק לשיווק מזון כמו בחירת מיקום

בחירת מזונות מתאימים, עיצוב מטבח מתאים להכנת המזונות הללו, ניסוח אופן ההגשה ותמחור הסעודה.

יעוץ בתחום המזון הינו תחום נרחב ביותר וחשוב מאד הן לשרידותו הכלכלית והתברואתיות של העסק והן עבורנו הסועדים ביצירת מזון איכותי, טעים, מזין ובמחירים שאנו יכולים לשלם.


יועץ מזון שילוב של חך וידע טכנולוגי

יועץ מזון תעשייתי אחראי לבידוק חומרי הגלם

עליו לוודא שחומרי הגלם המגיעים אל המפעל הינם איכותים ומספק הפועל לפי הנהלים

עליו להבין בביורוקרטיית האישורים והתקנות של משרד התמ”ת והבריאות, להיות בעל יכולת מדעית לבחון את מרכיבי חומרי הגלם

להבין את פס הייצור ולצפות בו תקלות שאפשר למנוע

לשפר ולשפות את גהות המפעל והסניטרייה הכרוכה בהפקת המזון.


לעתים חודרים גופים זרים אל המזון ומסכנים את הציבור

לעתים תנאי ההובלה לחנויות לקויים או תנאי האחסון, על יועץ הקולינרי להתמודד עם משברים ותקלות אלו ולמצוא תיקונים להסרתם.

יועץ מזון אחראי גם לטעם אשר במזונות שלנו, עליו ליצור מתוך חיכו האנין טעם ברור מובחן ואטרקטיבי לציבור הרחב ולסייע בכך לטכנולוגי ומהנדסי המזון בייצור מוצר מצליח.יועץ מזון עין פקוחה על טרנדים

מלבד היותו של יועץ מזון מומחה בתחום המזון והכנתו עליו גם לשמר עין פקוחה על טרנדים ואופנות עכשוויות, זוהי התמודדות קבועה ומהנה באמצעות החך והידים אשר מטילה עליו לחזור ולהכין בביתו

במסעדתו הפרטית, ובמקום עבודתו, מנות שונות בטכניקות שונות, להתנסות במסעדות אחרות בארץ ובעולם ולהיות איש חוקר והרפתקני בתחום המזון

וזאת על מנת להשאר מעורה בעולם המזון שמתחדש כול הזמן בטרנדים ואופנות.


צלצלו  052-5257750

צרו קשר

יועץ שפכים
שפכים

תברואה – שפכים א’

השפכים הם תוצר של שימוש במים.מת”ש – מתקן לטיהור שפכיםזיהום מקורות המים: שפכים עירוניים, דשנים, ריסוסים, חומרי הדברה, בורות ספיגה, שפכים תעשייתיים.זיהום חנקות – התקן

קרא עוד »
טכנולוג מזון

שמן זית ב’

שמן זית – extra virgin שמן זית בעל חומציות נמוכה, טעמו עדין יותר והוא לא משאיר תחושת עקצוץ בגרון, כל שמן (זית, קנולה, אבוקדו….) נמדד לפי רמת

קרא עוד »
טכנולוג מזון

אורגנולפטי

בדיקה על ידי מערכת החושים ( Sensory systems) אורגנולפטי סוגים של קולטני חישה ישנם שישה קולטנים עיקריים שכל סוג מזהה אנרגיה שונה. לפי סוג הגירוי1. מכנורצפטורים

קרא עוד »

למה לפנות אל BioFood?

אני עמרי גור, טכנולוג של מזון והבעלים של BioFood. עוסק בתחום רישוי עסקי המזון למעלה מ 10 שנים, במהלכם התמודדתי עם מאות עסקי מזון עבורם הענקתי את שירותי השונים. אשמח להעניק גם לכם את השירות, הכולל את כל שירותי ההכנה לקראת רישוי העסק, וכן ליווי בית העסק במהלך פעילותו בכדי לוודא תקינות מערכות המזון וייצורו, במטרה להבטיח תוצר מושלם ללקוח, ועמידה בתקנים של משרד הבריאות. יש לכם שאלות? אתם מוזמנים ליצור עמי קשר טלפוני, לייעוץ ללא התחייבות.

לשרותכם, עמרי גור

בין לקוחותינו

סיפורי לקוח

סיפור לקוח - "מכללת כנרת", צמח.
הלקוח ביקש לבחון את האפשרות של הקמת מזנון בשרי, לאחר ובמקום פעל מזנון חלבי בכלל. בפניה אלי, התבקש ייעוץ מקצועי בבחינת האפשרות, וללוות את ביצוע הפרויקטו בסופו של דבר על להקמתו של המזנון.
סיפור לקוח - מערך הגנים "מגוונים" ברמת השרון.
לקוח זה מקבל שירות שוטף קבוע במשך כשנתיים, הכולל דיגום מזון בכל רשת הגנים ושליחתו למעבדה, פענוח התוצאות, הסקת המסקנות והפקת הלקחים הנדרשים כתוצאה. שירות זה מאפשר לרשת גני הילדים לפקח על איכות המזון, ולוודא הגעה של מזון איכותי ובריאותי לפיות הילדים.
סיפור לקוח - מטבח עובדים במפעל "סנו", הוד השרון.
תכנון מלא והגשת התכניות עד לשלב קבלת הרשיון על ידי ליווי, בקרה ופיקוח של פעילות המטבח, על מנת להוביל את פעילותו לתקנית ובעמידה בתנאי משרד הבריאות לצורך קבלת הרשיון והיתר פעילותו.
סיפור לקוח - "מסעדת הדייגים" בנמל יפו.
במסגרת השירות שניתן ללקוח אשר הגיע אלי לאחר שנתקל בבעיה בהפקת הרישיון, נקבעו עבור הלקוח נהלי מטבח ברורים וסדורים, אשר כללו את כל תהליך הקירות החודשית הכוללים בקרה ופיקוח, לאחר אפיון והטמעת הנהלים הוגשה הבקשה לרישיון מחדש, והרישיון הופק בפועל.
סיפור לקוח - מפעל הבשר "יהודה מעדני בשר", א.ת. קרית אתא.
מפעל משפחתי בן כ 20 המייצר מעדני בשר ומגוון סוגים של נקניקים. הלקוח פנה בכדי שאייצר עבורו את מפרטי המוצרים מחדש, שיפור מתכוני המוצרים ועמידה בתקנים הנדרשים לטובת משרד הבריאות. עבור הלקוח הוקמה תכנית דיגום שנתי, ומתנהלת בקרה ופיקוח באופן שוטף עד היום.
סיפור לקוח - מלון "עונות", נתניה.
הלקוח פנה אלי לאחר שנדרש לייעוץ בנושא התנהלות סילוק השפכים. ביצעתי סיור במקום, הופקו לקחים ונמצאו צרכים לשיפור התשתית, לרבות בחינת קווי השפכים הסניטאריים. בפועל הופקו הדוחות הנדרשים, בוצעו בליווי שלי השינויים הנדרשים עד להתנהלות תקינה ונכונה של מערך השפכים במלון.

ההסמכות שלנו